Friday, March 23, 2012

Nespresso. What else?


I love Nespresso.

Simple as that, I love the brand, the philosophy, the branding, the message etc. I really appreciate the club benefits and since I studied marketing, I have always been interested in their marketing strategy. I find it brilliant. Here is a link to custom made magazine you can create - it came as a link in email for the club members. It is really great way to make you actually go through otherwise one of many newsletters. And for the marketing research, they make you select your favorite grand cru - clever way to get this information out of you without you even knowing it. Really cool. That is why I share it here. Nespresso did not pay me nor offer me any goodies. Yep, that is how loyal brand ambassador looks like.

To make this post a little running and training related. I try to have my coffee intake under control. I have cappuccino with my breakfast and sometimes one more coffee during the day. About a month before an important race, I switch most of my coffee intake to decaf. Nespresso's Decaffeinato Intenso has great taste! Apart from that, my favorite is Arpeggio. Drinking coffee isn't really that bad for runners or anything, you would have to drink really lot of coffee to feel the effect (more than 5 cups a day). But by decreasing the intake, my body becomes more caffein sensitive, so I can use it then with purpose for some hard workouts and of course races (I love GU gels with caffein as my race fuel!). 

Check out Runner's World article on how coffee affects athletic performance and RW Readers' discussion on this topic.

13 comments :

 1. A já myslel, že jsem blogový exhibicionista. :-D :-D

  ReplyDelete
  Replies
  1. No to samozřejmě seš :D :D :D Jak si užíváš 910? ;)

   Delete
  2. Super. :-)) Jen je blbý vidět to tragický plavání v grafech. :D

   Delete
  3. Když mě budeš takhle strašit, tak s tím plaváním hned tak nezačnu :o Udělej nějakej post, to mě zajímá, jak ty grafíky vypadají :)

   Delete
  4. Post extra zatím naplánuju, ale průběžně doplňuju příspěvek Kraul - akční plán (http://tri-dave.blogspot.com/2011/11/kraul-akcni-plan.html). Aktuálně z něho vyplývá, že plavání budu jen udržovat a ušetřený čas dám do běhu a po chvíli budu mít desítku pod 36 minut. :D

   Jinak to vypadá takto:
   Ječmínek Máselník: http://connect.garmin.com/activity/155144022
   Majk: http://connect.garmin.com/activity/155639582
   já: http://connect.garmin.com/activity/160131504

   Konkrétně jsou podstatné hodnoty Effficiency a SWOLF a počet záběrů na bazén.

   Jo a prosím smaž ten můj špatně umístěný a smazaný komentář. Díkec.

   Delete
  5. Hmmmm, zdá se, že budu šetřit a snad se té 910 taky dočkám a tri debutu taky :) :) :) Teď mám do pražské půlky příští víkend zákaz plavání (resp. zákaz jakýchkoliv nezvyklých a nad rámec pohybových aktivit :o), tak potom se snad zmotivuju!

   Delete
 2. No ja uz cca dva roky piju jen Decaf. Cca jednou do mesice si nekde dam kofeinove (ale to jen z donuceni, ze v danem miste Decaf variatnu nemaji). A musim rict, ze jsem uplne spokojena. Misto kavy na povzbuzeni, piju zeleny caj (cca 1-1,5 litru denne) :-)))

  ReplyDelete
  Replies
  1. No já musím říct, že mi nevadí záměna za decaf, ale dobré "plnohodnotné" si dám opravdu ráda. Jako třeba dneska běžím VŠ ligu v půl maraton tempu a druhou půlku výklus maratonským tempem, ale stejně je to závod, takže za odměnu na nakopnutí plnohodnotná předzávodní kávička :)

   Delete
 3. Kafe miluju, ale tohle jsem ještě neměla příležitost ochutnat... Tak snad někdy... ;)
  Jinak se musím přiznat, na kávě jsem závislá... :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Já Ti to říkám pořád, že musíte přijet na návštěvu!!! :) Na moje capuccino nikdy nezapomeneš ;)

   Delete
  2. Já myslím, že už to bude brzy... :)) A těším se ;)

   Delete
 4. :) abych vas drobet pobavil, ja piju kavu typu "duchodce-kardiak", tedy turka, ovsem mene nez pul, optimalne 1/2 lzicky na hrnek (velky) je to barevne blizke caji a moc mi chutna:), ovsem nemuzu pit moc casto.. Kdyz jsem si jej obcas nechaval delat na horak v hospode, tak se na me divali s despektem (jak ho jeste s chuti piju) a rikali, no takovyhle kafe vam snad udelame i zadarmo! 12:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Každý má svoje, já rozhodně nikomu nic neberu a máš to ekonomicky výhodný - doma půl lžicky a v hospodě Ti to udělají skoro zadarmo :)

   Delete