Sunday, April 29, 2012

Garmin 910XT SOS post

I have another post drafted for today on my marathon prep, days off etc. But currently I am testing the great Forerunner 910XT and have spent all morning trying to upload custom workout to it with no success :( My brain burned all that carb breakfast that was meant to fuel me through my 1 km repeat workout. The thing is: I have the ANT+ stick, my data normally uploads to Garmin Connect site so I can see data recorded with the watch, but I cannot send it to the watch. Garmin Connect says workout uploaded successfully, but I don't see anything on the watch itself :( I even downloaded the ugly software of Garmin Training Center to try to do the same thing through it. Only to find myself with the same result: it says the workout was successfully uploaded, but there is no workout on the watch.

Please, please pretty please help me!

I have the watch only for very limited time, so I would love to try out any features it offers to be able to give appropriate feedback. I really don't like when something does not work and I am unable to find out why ... GRRRRR.

It looks huge even when compared
to my relatively big hand.

9 comments :

 1. "Data succesfull sent" neznamená, že do hodinek. Data se z Garmin Connectu i GTC posílají nejprve do ANT + agenta a ten čeká, až budou hodinky zapnuté a budou komunikovat a až pak je tam pošle. Pokud jsi to odeslala a nezapnula ještě hodinky, ikona ANT agenta (podle Zuzky Miceky Mouse :-)) bliká. Po jejím rozkliknutí se dá zjistit, co chce posílat.

  Divné je, že ti data jdou poslat z hodinek do PC a ne naopak. To pak nevím, co poradit. Snad jedině reinstalaci ANT agenta a měkký reset hodinek.

  ReplyDelete
 2. Ahaaa, hodinky byly celou dobu zapnuté, ale nic se na ně nenahrálo, i když z nich se data stáhly :( No tak uvidíme, jdu se asi pustit do dalšího kola pokusů :o Každopádně dík moc! Jak by řekl klasik Běhající stín "Budeme uvidět!" :)

  ReplyDelete
 3. Není potřeba mít ještě nainstalovaný ten plugin do Internet exploreru nebo obecně do prohlížečů? Někde jsem ještě četl, že je potřeba v Internet exploreru dát *.garmin.com do trusted sites. Nicméně mě to všechno fungovalo hned napoprvé. Ale pravda je, že se mi ten Garmin Ant agent taky jednou zbláznil a pomohla až jeho reinstalace.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Plugin do prohlížeče mám, z Garminu mi dnes napsali, že to řešil poslední update, poslali mi na něj odkaz. Nějak bohužel nepřečetli, že to celé řeším na Mac OS a plugin mám opravdu aktuální - data mi z hodinek stahovat jdou ... ještě jednou zopakuju klasika BS ... budeme uvidět! Každopádně dám vědět, pokud se mi to podaří vyřešit.

   Delete
 4. Renda: Nic navíc jsem myslím instalovat nemusel. Každopádně Barborka má teď nové botky a její zklamání z nefunkčního uploadu zažehnají. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mno, kdybych si toho Garmina fakt koupila, tak by mě to asi fakt štvalo, takhle když ho mám zatím jenom na chvíli na hraní, tak to nějak přetrpím. Na druhou stranu je to škoda, protože to je jedna z nejzajímavějších "fičurek" podle mě ... kromě těch bazénů samozřejmě. Mimochodem, co si myslíš o přesnosti s GPS rychlostí při běhu???

   Delete
  2. Okamžitá rychlost běhu je tragická. Ještě horší, než u 310XT. Mělo by to řešit další firmware. Řeším to footpodem nebo tak, že sleduju průměrné tempo nebo tempo na kolo. V Pardubicích jsem měl nahoře tempo aktuálního kola (kolo = 1km), vlevo dole průměrné teplo závodu a vpravo dole tepovku.

   Delete
 5. Tak s tim ti nepomuzu :( Ale soucitim s tebou :)

  ReplyDelete
 6. Well, it was solved on its own I think through the July's update of the firmware. I had the unit for few more days to finish the testing and I finally got to upload the workouts to it. Worked just fine, only does strange characters when you input space in the workout's name :(

  ReplyDelete